Košice

Mesto Košice

Druhým domovom Stredoeurópskej vysokej školy je metropola východného Slovenska, Košice. Košice sú významným centrom politického, hospodárskeho, kultúrneho a cirkevného života. Sídli v ňom niekoľko univerzít a významných verejných inštitúcií vrátane Ústavného súdu SR.

Mesto je taktiež strediskom významných kultúrnych inštitúcií s celoslovenskou a regionálnou pôsobnosťou. Patrí medzi ne Štátne divadlo Košice, Štátna filharmónia Košice, Slovenské technické múzeum, Východoslovenské múzeum, Východoslovenská galéria a Štátna vedecká knižnica v Košiciach.

O bohatej histórii mesta svedčí jeho centrum s početnými klenotmi gotickej, barokovej a klasicistickej architektúry. Najvýznamnejšou dominantou mesta je najväčšia gotická katedrála na Slovensku, Dóm svätej Alžbety. Hlavná ulica, korzo mesta, je lemovaná palácovými a meštianskymi domami s reštauráciami, penziónmi, butikmi a kaviarňami.

V roku 2013 sa Košice stali Európskym hlavným mestom kultúry.

Budova školy sa nachádza v centre mesta. Je moderná a na dosah máte všetko, čo budete potrebovať: ochotnú a milú informačnú službu, študijné oddelenie so všetkými potrebnými informáciami, a keď treba, aj riaditeľa pracoviska.

Učebne  sú moderné a nadštandardne vybavené. Srdcom školy je akademická knižnica, ktorá je plne vybavená hardvérom a softvérom pre knižničný a časopisecký fond. Vďaka Akademickému informačnému systému je zabezpečený on-line prístup k informáciám o predmetoch, skúškach či priebehu štúdia.

Študentský život

Množstvo kultúrnych udalostí (koncerty, festivaly a klubové parties), ktoré sa v Košiciach dejú, posúvajú toto mesto do popredia študentského života. Nasvedčuje tomu aj fakt, že Košice boli zvolené za európske hlavné mesto kultúry 2013.

V Košiciach nájdete dobré nočné kluby, ale aj vychytené alternatívne scény či džezové bary. Na svoje si tu prídu aj fanúšikovia kín a divadiel.

V Košiciach nájdete dobré pivo i príjemné posedenie, útulné pivárne i romantické kaviarničky. Taktiež sa tu dá veľmi lacno najesť.


Pre viac informácií nás prosím kontaktujte:

doc. RNDr. Jozef Minďaš, PhD.
Poverený prorektor pre vedu a výskum
tel.: +421 34 696 52 24
email: j.mindas@sevs.sk