Práca a kariéra 2014

Vážení študenti,

radi by sme Vás pozvali na návštevu veľtrhu pracovných príležitostí Práca a kariéra 2014, ktorý sa bude konať v dňoch 21.-22.10.2014 v hoteli HolidayInn v Trnave.

Na veľtrhu nájdete viac ako 1000 pracovných ponúk od vyše 40 vystavovateľov z trnavského, nitrianskeho a trenčianskeho kraja, z Bratislavy a zo zahraničia. Pracovné ponuky sú napr. z oblasti priemyslu, výroby, služieb, poradenstva, bankovníctva, vzdelávania, poisťovníctva, a pod. Niektorí z vystavovateľov majú ponuky aj pre študentov od 2. ročníka VŠ na prácu popri štúdiu.

Na veľtrhu sa zúčastnia firmy, akými sú napríklad HKS Forge, Boge Elastmetall Slovakia, ZF Slovakia, Amazon, PricewaterhouseCoopers, Accenture, ČSOB, PSA Peugeot Citroen, ŽOS Trnava, Bekaert, GTS Slovakia, Metlife Amslico a mnoho iných. Navyše bude jedným z vystavovateľov aj Vaša univerzita, ktorá predstaví pre stredoškolákov svoje učebné odbory.

Na veľtrhu bude viac ako 60 prezentácii a workshopov zameraných pre ľudí, ktorí si hľadajú prácu, alebo chcú začať podnikať. Dozviete sa napr. ako sa pripraviť na pracovný pohovor, zažiť hodnotiace centrum kandidátov, alebo si vypočuť skúsenosti úspešných start-upov. Prezentujúce firmy Maxman Conultants a Assessment Center Slovakia patria medzi špičku v rámci konzultačných spoločností na Slovensku.

Vyberáme zo zaujímavých prednášok:

1. Pracovný pohovor v kocke (Assessment Center Slovakia)

Vtipnou no poučnou formou prezentovať uchádzačom o zamestnanie na príklade videa:

  • Ako sa prezentovať počas pracovného pohovoru (spoločenská etiketa na pracovnom pohovore alebo „čo sa patrí a čo nie“)
  • Aké otázky môžu očakávať
  • Ako odpoveď na náročné otázky

2. Future Leader Training (Maxman Consultants)

Workshop zameraný na rozvoj líderských zručností. Počas workshopu sa naučíte využívať rôzne štýly lídershipu, vhodné podľa situácie (situačný lídership) a pochopíte rozdielnosť medzi ľuďmi a tým, čo ich motivuje. Vďaka uvedomeniu si 4 motivátorov budete vedieť spolupracovať s ľuďmi ľahšie a dynamickejšie.

3. Your Choice:  Pracovný pohovor v angličtine

Ako absolvovať dobrý pohovor v angličtine, ako správne odpovedať a ako sa vyvarovať typickým chybám pri pohovore. Jednou z podmienok úspechu je mať aj dobrý životopis správne napísaný v cudzom jazyku.

Návštevníci veľtrhu môžu navyše vyhrať zaujímavé ceny, ako napr. pobyt v hoteli v Bešenovej, jazykový kurz, večeru pre dvoch v luxusnom hoteli a mnohé ďalšie.

Vstup na veľtrh je bezplatný. 

Viac informácií nájdete na stránkach www.vystavytrnava.sk.

Sprievodný program nájdete na: TU

Tešíme sa na stretnutie na veľtrhu Práca a kariéra 2014. 

Igor Holéczy a Miroslav Koleník
organizátori veľtrhu Práca a kariéra